طراحی

«طراحی ظاهری»

بدنه ب‌ام‌و سری 3 گرن‌توریسمو به زیبایی هرچه تمام خطوط و عضلات یک خودرو کوپه تهاجمی را به تصویر کشیده است. این خودرو هارمونی بی نظیر و تکامل یافته‌ای از نظر ظاهر، فضا و امکانات و تجهیزات است که می‌توان واژه‌هایی نظیر لوکس، عضلانی، قدرت، خانوادگی و راحت را یکجا در آن یافت.

طراحی زاویه رو به رو خودرو به لطف جلو پنجره سه وجهی و چراغ‌های LED که به خوبی هرچه تمام با یکدیگر ادغام شده‌اند، چشم نواز است. جلو پنجره دو تکه با چارچوب کروم کاری شده که در هر قسمت آن دقیقاً یازده خط عمودی قرار داده شده و نسب به دیگر برداران خود بزرگ‌تر است. حالت تهاجمی و نوع طراحی منحصر به فرد جلو پنجره برجسته و ترکیب آن با چراغ‌ها بیشتر از همه در نیم رخ خودرو نمود می‌کند. از زاویه کناری که به خودرو نگاه کنید می‌توان عضلات کشیده شده‌ای که خود را توسط خطوط روی بدنه نشان می‌دهند مشاهده کرد، که در قالب دو خط از چراغ جلو تا چراغ عقب امتداد یافته‌اند. یکی دیگر از برجستگی‌های سری 3 گرن‌توریسمو نوع طراحی سقف آن است. سقفی کشیده که علیرغم افزایش آیرودینامیک خودرو فضای بسیار مناسب و کافی را در اختیار سرنشینان و محفظه بار آن‌ها قرار داده است. چراغ‌های پشت این خودرو با رعایت اصول نسل جدید خودروهای ب‌ام‌و طراحی شده و شکلی L مانند دارند. چراغ‌هایی که در کنار طراحی بی نظیر صندوق عقب و عرض زیاد خودرو علی­رغم افزایش پایداری، ظاهر عضلانی و ورزشی را به آن بخشیده است. 

«طراحی کابین»

اولین حسی که پس از ورود به کابین سری 3 جی‌تی تجربه خواهید کرد احساس راحتی و اطمینان است. قابلیت‌های بسیار زیاد، تجهیزات متعدد و راننده‌محور بودن آن‌ها از دیگر چاشنی‌های اضافه شده به کابین هستند. با وجود فضای بسیار زیاد و محل قرارگیری مناسب صندلی‌ها، سرنشینان سواری بسیار دل­پذیری را با این خودرو تجربه خواهند کرد.

نورپردازی و طراحی بی نظیر صفحه کنترل خودرو به لطف خطوط روی داشبورد درکنار کنسول، هارمونی دوست داشتنی را با رودری‌ها و دیگر نقاط بدنه ایجاد کرده است. تمامی تجهیزات و کلیدها ارگونومیک بوده و می‌توان با یک اشاره انگشت از آن‌ها استفاده کرد. تجهیزاتی نظیر کنسول میانی، صفحه نمایش و کنسول مرکزی که کلیدها روی آن قرار گرفته‌اند همگی به سوی صندلی راننده قرار داده شده‌اند و راننده حس غرور و کانون توجه بودن را در سری 3 جی‌تی تجربه خواهد کرد. در جلو دسته‌دنده محل قرارگیری دو لیوان و محفظه‌ای کوچک نیز تعبیه شده است. در هر یک از روی دری‌های سرنشینان ردیف جلو، فضایی مناسب برای قرار دادن بطری‌های آب یک لیتری در نظر گرفته شده است.

درردیف عقب فضای لازم و راحت برای سه سرنشین بالغ فراهم شده است. افزایش فاصله بین دو محور به معنی فضای بیشتر برای جای پای سرنشینان خواهد بود که بیشتر در خودروهای لوکس چند متری دیده می‌شود. در سری 3 گرن‌توریسمو نیز به لطف طراحی بی‌نظیر و تقسیم­بندی مهندسی شده قسمت‌های مختلف خودرو، فضای بسیار راحتی نه تنها برای سرنشینان جلو بلکه برای هر سه سرنشین ردیف عقب به وجود آمده است. سه پشت‌سری قابل تنظیم ردیف عقب راحتی را به حد اعلا رسانده‌اند. طراحی جدید این خودرو باعث شده تا حجم فضای بار آن به 550 لیتر افزایش پیدا کند که به لطف قابلیت تا شدن صندلی‌های ردیف عقب این فضا را می‌توان تا حداکثر حجم 1600 لیتر افزایش داد. این صندلی‌ها قابلیت تقسیم با نسبت 40:20:40 را داشته و می‌توان هر کدام را به صورت مجزا خم کرد. این نوع طراحی می‌تواند علی رغم ایجاد فضای لازم برای حمل تجهیزاتی نظیر چوب اسکی و اسنوبرد، محل نشستن تمامی سرنشینان عقب را از بین نبرده و تنها با خم کردن یک صندلی نیز می‌توان نیاز خود را برطرف کرد. به لطف تجهیزات و قابلیت‌هاب بی‌نظیری که در کابین سری 3 جی‌تی قرار داده شده شما می‌توانید سفری بسیار دلچسب و راحتی را با آن تجربه کنید.

«صندوق عقب چندمنظوره»

فرقی نمی‌کند به خرید، پیک‌نیک خارج از شهر و یا سفری طولانی بروید؛ چه به صورت برنامه‌ریزی شده و چه بدون برنامه ب‌ام‌و سری 3 گرن‌توریسمو تجهیزات و فضای مورد نیاز را در اختیار شما قرار خواهد داد. طراحی بسیار هوشمندانه و مهندسی شده صندوق عقب چندمنظوره تقریباً برای هر شرایطی مناسب خواهد بود.

شما می‌توانید به صورت دستی، توسط اهرم و یا کنترل از راه دور صندلی‌های ردیف عقب را خم کرده و حجم فضای بار را تا 1600 لیتر افزایش داده و فضای لازم برای وسایل خود را تأمین کنید.

یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی و دوست داشتنی صندوق عقب Comfort Access یا دسترسی آسان نام دارد. تکنولوژی که گذاشتن وسایل در صندوق را بسیار راحت کرده است. زمانی که با دستانی پر از خرید برگشته و یا پس از یک پیک‌نیک دوست داشتنی زیرانداز و باقی وسایل دستان شما را پر کرده، در آوردن کلید خودرو بسیار عذاب آور و سخت است علی‌الخصوص اگر در شرایط نامناسبی نظیر آب و هوای بارانی قرار داشته باشید که نتوان وسایل را زمین گذاشت. با وجود سوئیچ در محدوده امن خودرو (که می‌تواند در جیب یا کیف شما باشد) کافی است پای خود را در زیر سپر تکان دهید. آنگاه دو سنسور تعبیه شده در این قسمت وارد عمل شده و به صورت خودکار در صندوق عقب را برای شما باز می‌کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های محفظه بار ب‌ام‌و سری 3 گرن‌توریسمو قابلیت جدا شدن دیواره‌های آن است. در دیواره چپ، راست و همچنین کف صندوق عقب قسمت‌هایی وجود دارد که می‌توان وسایل کوچک‌تر را در آن‌ها قرار داد تا از تکان خودرو و اشغال بی مورد فضای صندوق جلوگیری شود. حال اگر وسیله‌ای حجیم دارید که در صندوق جای نمی‌شود می‌توان با جدا کردن آسان دیوارها فضای بیشتری را به وجود آورد.

«راحتی»

محل و ارتفاع قرار‌گیری مناسب صندلی‌ها دید بسیار خوبی را برای تمامی سرنشینان به وجود آورده است. ب‌ام‌و سری 3 جی‌تی آزادی عمل بسیار زیادی را برای سرنشینان قائل شده است که هر 5 سرنشین می‌توانند از آن بهره ببرند. در ردیف جلو و عقب فضای بسیار مناسبی برای سر و پاهای سرنشینان فراهم شده است.

همچنین مواد اولیه بسیار مرغوب و طراحی مناسب آن‌ها، راحتی و لذت رانندگی شما را تضمین خواهند کرد. به لطف شیشه‌های بدون چارچوب و سقف پانوراما نور بسیار مناسبی وارد کابین شده و تمامی سرنشینان می‌توانند در طول سفر از مناظر اطراف خودرو لذت ببرند. در روی هر در فضای لازم برای قرار دادن وسایلی نظیر بطری آب تعبیه شده است.