آسایش و ایمنی

امکانات ایمنی و رفاهی
کیسه های هوا راننده/ سرنشین جلو/ جانبی جلو/ پرده ای جلو و عقب
سیستم های ترمز و پایداری جلو و عقب دیسکی خنک شونده CBC/DSC/ABS/BA
سیستم های امنیتی قفل مرکزی و ریموت / ورود بدون کلید
سیستم های فرمان و هدایت تلسکوپی با قدرت کمکی الکترونیکی / قابلیت تنظیم ارتفاع / دکمه های کنترلی روی فرمان / حساس به سرعت
سیستم تهویه مطبوع کنترل اتوماتیک دوگانه
سیستم صوتی، تصویری و مولتی مدیا رادیو MP3/CD و 8 بلندگو Herman/Kardan (نمایشگر، تلفن وایرلس، ورودی USB/AUX
سیستم صندلی نتظیم برقی صندلی های راننده (6 حالته) کمربند پیش کشنده جلو (صندلیهای گرمایشی جلو - سفارشی)
سیستم های آینه و شیشه سیستم گرمایشی جلو، تنظیم برقی آینه ها مجهز به گرمکن/ شیشه بالابر جلو ( سانروف بصورت سفارشی)
سیستم روشنایی چراغهای اتوماتیک جلو، مه شکن جلو
امکانات جانبی کروز کنترل / سنسور باران / خروجی 12 ولت سه تایی / نمایشگر فشار باد تایرها و دمای بیرون

 

«باز و بسته کردن در صندوق عقب بدون دخالت دست»

یکی از سیستم‌هایی که برای راحتی شما ساخته شده امکان باز و بسته کردن خودکار در محفظه صندوق عقب است. اگر دستان شما پر بوده و دسترسی به کلید خودرو دشوار است تنها می‌توان با یک حرکت پا در صندوق عقب را باز کرد. اشتباه نکنید نیاز نیست پای خود را بالا آورده و به کلید یا اهرمی فشار دهید، کافی است پای خود را در زیر سپر عقب تکان دهید تا سنسورهای نصب شده در این قسمت وارد عمل شده تا در صندوق عقب را برای شما باز کنند. البته طبیعی است که وجود کلید در محدوده امن خودرو لازمه فعال شدن این سیستم است. شرکت ب­ام‌و از کدگزاری بسیار ایمنی برای ارتباط بین خودرو و کلید استفاده می‌کند.

«سیستم صوتی Harman Kardon»

برای خودرو، سیستم صوتی آمریکایی Harman Kardon در نظر گرفته شده است. سیستم صوتی بسیار پرقدرتی که صدایی فراگیر و بی نظیر را تولید می‌کند. این سیستم دارای خروجی معادل 600 وات بوده و تولید صدایی با کیفیت را تضمین می‌کند. روی هم رفته 16 اسپیکر کوچک و بزرگ، 7 میدرنج، 7 توییتر و 2 ساب ووفر در گوشه کنار کابین جای داده شده‌اند تا صدایی مهندسی شده را به گوش سرنشینان برسانند. روی اسپیکرهای قرار گرفته بر روی در، روکش آلومینیومی با لوگوی Harman Kardon کشیده شده که از کیفیت ساخت بالای آن خبر می‌دهد.

«چراغ‌های هوشمند»

چراغ‌های جلو سری 3 جی‌تی به تکنولوژی Bi-Xenon مجهز شده‌اند که میزان پرتاب نور آن در شهر و جاده متفاوت است. به لطف این تکنولوژی و فناوری Selective Beam، مسیر پیش روی شما در شب همانند روز روشن خواهد شد و این در حالی است که به چشم رانندگان دیگر خودروها هیچ آسیبی نخواهد رسید. این چراغ‌های هوشمند با چرخاندن فرمان تغیر جهت داده و داخل پیچ‌ها را نیز روشن می‌کنند. این سیستم با استفاده از چراغ راهنما نیز فعال می‌شود.

چراغ‌ها همواره وضعیت نور محیط و ترافیک پیش رو را تحلیل کرده تا علی رغم فراهم کردن بهترین دید برای راننده از پرتاب نور پرقدرت چراغ‌ها به چشم رانندگان دیگر خودروها جلوگیری کند. نوع طراحی این چراغ‌ها به گونه ایست که از فرسخ‌ها می‌توان ب‌ام‌و بودن خودرو را متوجه شد.

ایمنی فعال‌شونده (غیرفعال)

بر روی سری 3 جی‌تی پکیج هوشمندی نصب شده که احتمال تصادف را به میزان چشمگیری کاهش داده و حس ایمنی را همیشه با شما همراه می‌کند. در بدنه این خودرو از آلیاژ بسیار مقاوم استیل استفاده شده که علی رغم سبک بودن، بسیار منسجم است. طراحی چارچوب بدنه به گونه ایست که نیرو برخورد با نقاط حساس نظیر درها، کاپوت و سقف، جذب می‌شوند و در سطح دیگر نقاط بدنه پخش می‌شود. این نوآوری میزان خسارت‌های عمقی را کاهش داده و همواره ایمنی سرنشینان را تأمین می‌کند. ستون B خودرو نیز در مقایسه با دیگر خودروها عرض بیشتری داشته و توسط فلز استیل بسیار مقاوم شده است.

در جلو سری 3 جی‌تی نیز تجهیزات متعددی برای ایمنی عابرین فراهم شده است. بین استیل کار شده در داخل سپر و لایه بیرونی آن یک کمک‌فنر قرار داده شده تا میزان صدمه‌ای که خودرو به پای عابر میزند را کاهش دهد. کاپوت خودرو نیز علی­رغم استحکام، بسیار انعطاف پذیر بوده و در صورت برخورد با عابر تمامی انرژی وارده را جذب خود می‌کند.