آسایش و ایمنی

پشت سری‌ها و کمربندهای ایمن و راحت - Integrated headrests and seatbelt handovers

پشت سری تمامی صندلی‌ها با توجه به اسپرت بودن خودرو طراحی شده و علاوه بر راحتی، ایمنی را برای تمامی سرنشینان به ارمغان آورده است. سرنشینان صندلی‌های جلو از کمربندهای خودکار نیز بهره می‌برند. کمربندهایی که از ستون B بیرون آمده و علاوه بر راحتی، ایمنی مثال زدنی را فراهم کرده است. این کمربندها مخفی بوده و به محض فشردن کلید استارت و یا بستند درها نمایان می‌شوند.

 

سیستم افزایش فضای بار- Through-Load system

سیستم Through Load به شما این اجازه را می‌دهد که صندلی‌های ردیف پشتی را تا کرده و فضای خودرو را به 40-60 تبدیل کنید (قابلیت تقسیم فضای خودرو به 40-20-40 نیز وجود دارد). این فضا برای تجهیزات بسیاری نظیر چمدان‌های بزرگ، دوچرخه و حتی چوب اسکی و اسنوبرد کافی است. در حالت 40-20-40 حتی فضای لازم برای هر چهار سرنشین و چوب اسکی وجود دارد. یکی دیگر از مزیت‌های سیستم Through Load حفظ اشیاء گران‌قیمت شما از سارقان است زیرا باربند روی سقف هیچ ایمنی نداشته و از آن مهم‌تر آیرودینامیک خودرو را به کلی بر هم میزند که افزایش مصرف سوخت را نیز به دنبال دارد. علاوه بر امکاناتی نظیر جای دست راننده و نگه دارنده‌های لیوان، امکان سفارش کیف‌های استاندارد چوب اسکی و اسنوبرد اصلی ب‌ام‌و نیز وجود دارد.

 

باز شدن خودکار صندوق عقب - Contactless opening of the tailgate

تصور کنید از خرید برگشتید، دستان شما پر از وسیله است و می‌خواهید همه را در صندوق عقب جای دهید. در حالت عادی باید وسایل را زمین گذاشته و به دنبال کلید خود بگردید اما در سری 4 کوپه به لطف سیستم دسترسی آسان (Comfort Access) در صندوق عقب بدون دخالت دستان شما باز خواهد شد.

یک اشاره کوچک پا در زیر سپر عقب سنسور صندوق عقب را فعال کرده و در آن را باز می‌کند. سنسورها در دو ارتفاع مختلف نصب شده‌اند تا به خوبی حرکت پای صاحب خود رو را تشخیص دهند. این تکنولوژی تنها زمانی عمل می‌کند که کلید خودرو در فاصله مشخصی از خودرو قرار داشته باشد.

 

محل قرار دادن وسایل - Storage concept

در جای‌جای سری 4 کوپه محل‌هایی برای قرار دادن وسایل کوچک و بزرگ شما تعبیه شده است. فضایی روی درها که می‌توان بطری آبی یک لیتری در آن قرار داد، فضایی در کنسول مرکزی با درپوش، محفظه نگه‌دارنده در زیر جا دستی جلو و عقب، دو محفظه نگه دارندۀ لیوان در جلو و عقب و همچنین محفظه دستکش و سیگار تمامی نیازهای شما را بر طرف کرده‌اند.

 

ایمنی سرنشینان - Passive safety

به لطف پکیج‌های بسیار هوشمند ب‌ام‌و سری 4 کوپه، احتمال وقوع حادثه بسیار پایین آورده شده و حس اطمینان را برای تمامی سرنشینان فراهم کرده است. اما با این حال اگر برخوردی رخ داد سری 4 کوپه بیدی نیست که با این بادها بلرزد. استفاده از مواد مستحکمی نظیر استیل در چارچوب بدنه، علی رغم حفظ ایمنی سرنشینان وزن نهایی خودرو را کاهش داده است. در مهندسی جدید بدنه اگر ضربه‌ای به خودرو وارد شود فشار ناشی از آن به باقی نقاط بدنه نظیر زیر خودرو و یا چارچوب‌ها کناری انتقال داده می‌شود تا از تغییر حالت ناگهانی بدنه و به خطر افتادن جان سرنشینان جلوگیری شود. در خودروهای کوپه یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها کناره‌های خودرو است، که در سری 4 کوپه ستون B پهن‌تر و از موادی بسیار مقاوم در آن استفاده شده است.

 

 خدمات پس از فروش ب‌ام‌و - BMW Service Inclusive

یکی از اولین قدم‌ها در لذت رانندگی خدمات پس از فروش مناسب است. شرکت ب‌ام‌و  تا زمانی یا میزان مسافت پیموده شدۀ مشخصی تمام سرویس‌های مورد نیاز را به شما ارائه داده و آرامش خاطر را برای شما به ارمغان می‌آورد. سرویسی که در هر کجای دنیا باشید در خدمت شما است.

این سرویس‌ها عبارتند از: تعویض روغن موتور با توجه به میزان مسافت پیموده شده، تعویض فیلتر هوا، فیلتر بنزین، سرویس شمع‌ها، تعویض روغن ترمز، چک کردن نقاط دیگر خودرو و خدمات بسیار گسترده که در دفترچه راهنما به آن اشاره شده است.