طراحی

«طراحی بدنه»

ظاهری دل‌فریب که به لطف خطوط برآمده جانبی و طراحی متفاوت ورودی‌های هوای جلو خودرو چشم هر بیننده‌ای را به خو جلب می‌کند. بدنه‌ای که به لطف سپرهای پهن و عریض‌تر ظاهری عضلانی و ورزشی را برای نسل جدید X3 به ارمغان آورده است. جلو پنجره معروف ب­ام­و علی رغم حفظ اصالت قدیمی خود حالتی برجسته‌تر به خود گرفته و در هرکدام هفت خط عمودی با دقت تمام کار گذاشته شده‌اند. جلو پنجره‌ای با حاشیه کروم کاری شده که در کنار چراغ‌های تمام LED زیبایی خودرو را دو‌چندان کرده است. این چراغ‌ها، به کمک چراغ‌های کار شده در آینه‌های جانبی و چراغ‌های مه شکن LED در عین زیبایی، نور بسیار مناسبی را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

وقتی از کنار به خودرو نگاه می‌کنید چشم‌بسته می‌توان گفت که این یک X3 است. استفاده از تکنولوژی‌های روز و افزایش آیرودینامیک خودرو به هیچ عنوان اصالت آن را خدشه‌دار نکرده است. طراحی گوش‌های  Hofmeister در کنار خطوط جانبی، چراغ‌ها و سپر عقب X3 ترکیبی چشم­نواز را به وجود آورده است. در زبان آلمانی به قسمت انتهایی شیشه‌های عقب که در کنار ستون C خودرو قرار دارند به اصطلاح Hofmeister می­گویند واژه‌ای که خود شرکت ب­ام­و به طراحی منحصربه‌فرد خود اطلاق کرده و در فرهنگ ما آن را با اصطلاح عامیانۀ «لچکی» می‌شناسند. یکی دیگر از نقاط قوت طراحی این خودرو حفاظت تجهیزات و ادوات زیرین خودرو توسط صفحه‌ای آلومینیومی است.

«طراحی داخل کابین»

کابین ب­ام­و X3  ترکیبی چشم نوازی از مواد با کیفیت و نوآوری‌های کاربردی است. طراحی خطوط روی داشبورد و کنسول میانی علی­رغم زیبایی به اصل راننده محور بودن تجهیزات ب­ام­و پایبند است. کنسول مرکزی و تمامی کلیدهای آن با زاویه‌ای حدود 10 درجه به سمت راننده قرار گرفته‌اند تا او برای استفاده از تجهیزات بی‌شمار خودرو راحت‌تر باشد.

به لطف محل قرارگیری صندلی‌ها تمامی سرنشینان بدون اینکه جلوی دید راننده را بگیرند، دید خوبی نسبت به داخل و خارج خودرو دارند. با این حال شرکت ب­ام­و تنها به طراحی خود اکتفا نکرده و برای سلیقه مشتری نیز احترام قائل است. به همین منظور امکان سفارش تجهیزات متنوعی را برای X3 فراهم کرده است.

«چراغ‌های LED هوشمند»

این چراغ‌های تمام LED با آخرین تکنولوژی‌های روز ساخته شده و به دو نوع پرتاب نور کوتاه و بلند مجهز شده است. ردیف بالایی این چراغ‌ها مخصوص هشداردهنده یا همان راهنما است که در کنار چراغ‌های کوچک قرار گرفته بر روی گلگیرها به خوبی دیگر خودروها را از تغییر مسیر X3 آگاه می‌سازد. چراغ‌های LED مخصوص روز با تابش نور از سه زاویه در کنار چهار حلقه نورانی ب­ام­و در عین زیبایی اصالت خودرو را به رخ می‌کشند.

چراغ‌های جلو به تکنولوژی Selective Beam مجهز شده است. تکنولوژی جدیدی که در کنار مه شکن‌های LED مسیر رانندگی در شب را همانند روز برای راننده روشن کرده و به هیچ عنوان موجب آزار چشم راننده دیگر خودروها نمی‌شود.

«رنگ‌بندی و مواد اولیه»

ب­ام­و برای رنگ‌بندی و مواد اولیه X3 گزینه‌های بسیار متنوع و باکیفیتی را به شما پیشنهاد می‌کند. برای رنگ‌بندی بدنه طیف بسیار گسترده‌ای وجود دارد. طیفی که از رنگ سفید معدنی گرفته تا رنگ‌های کمیابی نظیر آبی دریایی متالیک (Deep Sea Blue) در آن پیدا می‌شود.

این تنوع تنها به بدنه X3 محدود نشده و در داخل کابین نیز می‌توان بازه گسترده‌تری از آن را پیدا کرد. طراحی لوکس با ترکیب رنگ سفید مروارید برای روکش صندلی‌ها به همراه استفاده از فلز آلومینیوم برای داشبورد و کنسول، یا طراحی کلاسیک با استفاده از چوب‌های مرغوبی نظیر درخت گردو از جمله آن‌ها هستند. برای روکش صندلی‌ها نیز گلچینی از بهترین چرم‌ها نظیر نوادا موچا وجود دارد که می‌توان حتی رنگ نخ دوخت آن را انتخاب کرد.

«فضای داخلی»

اولین بار که داخل کابین یک X3 می‌نشینید فضای آن شما را مسخ خواهد کرد. فضایی کافی که احساس شیرین امنیت و راحتی را به همراه دارد.

دید گسترده سرنشینان به لطف محل قرار گیری مناسب صندلی‌ها، ستون‌ها و از همه مهم‌تر سقف پانوراما به وجود آمده است. سقفی که در طول روز سرنشینان را از نور دوست داشتی آفتاب بهره­مند می‌کند. به لطف دقتی که مهندسین ب­ام­و صرف ساخت جای جای کابین X3 کرده‌اند، هیچ نوع صدای اضافی را در کابین نخواهید شنید. به جای آن می‌توانید از موسیقی مورد علاقه خود که توسط سیستم صوتی پر قدرت Harman Kardon پخش می‌شود لذت ببرید. سیستم صوتی که در آمریکا تولید و برای ب­ام­و ارسال می‌شود. کیفیت بالای مواد اولیه، محفظه‌های متعدد و راحتی از بارزترین صفت‌های کابین X3 هستند که حتی سفرهای طولانی را برای شما شیرین خواهند کرد.

پکیج روشنایی X3 با استفاده از تکنولوژی LED با طول عمر بالا و مصرف پایین انرژی، نورپردازی چشم‌نوازی را برای داخل و خارج خودرو به ارمغان آورده است. این پکیج شامل چراغ‌های متنوع و متعددی می‌شود که عبارتند از: چراغ‌های مطالعه برای جلو و عقب، چراغ آیینه برای راننده و کمک راننده، چراغ روشنایی جای پا برای سرنشینان جلو، چراغ‌های محیطی دو رنگ نصب شده بر روی درها، چراغ محفظه داشبورد، چراغ کنسول مرکزی، چراغ باز بودن درها و چراغ‌های نصب شده در زیر دستگیره‌های در از بیرون. با وجود این نورپردازی در تاریکی مطلق هم که باشید خودرو و تجهیزات آن همانند ستاره‌ای می‌درخشند.

سیستم صوتی Harman Kardon حسی بی نظیر مشابه یک سالن کنسرت را به شما القا می‌کند. یک آمپلی‌فایر دیجیتال با خروجی 600 وات با قابلیت انتخاب تنظیمات پیش‌فرض کیفیت و قدرت صدای خروجی را تضمین می‌کند. روی هم رفته 16 اسپیکر در کابین X3 کار گذاشته شده‌اند. 7 باند میدرنج، 7 تویتر و دو باس با یکدیگر بسیار هماهنگ بوده و صدایی بی نظیر و یکپارچه‌ای که ماه‌ها بر روی آن مهندسی شده را در اختیار سرنشینان قرار می‌دهند. روکش آلومینیومی در کنار لوگوی  Harman Kardonبر روی قسمت جلویی رودری‌ها به چشم می‌خورند که خود از سر درون این سیستم صوتی خبر می‌دهند.