آسایش و ایمنی

«محفظه‌های متعدد برای قرار دادن وسایل»

در داخل کابین X3 محفظه‌های مختلفی برای وسایل شما تعبیه شده است. سرنشینان جلو می‌توانند بر روی هر در به راحتی یک بطری 5/1 لیتری و سرنشینان عقب هرکدام یک بطری 1 لیتری را بر روی در قرار دهند. در ردیف جلو و عقب هرکدام دو محفظه نگه دارندۀ لیوان نیز تعبیه شده است. دو محفظه دستکش در جلو و محفظه بزرگی که در کنسول میانی و زیر دست راننده قرار گرفته فضای کافی برای وسایل شما را تأمین می‌کند. 


«کاربردهای متنوع X3»

ب­ام­و X3 فضای لازم برای تمامی تجهیزات و ادوات را تضمین می‌کند. فرقی نمی‌کند در حال حرکت به سمت اداره خود باشید یا در حال سفر، کابین فضای لازم برای راحتی و ایمنی سرنشینان را در هر شرایطی فراهم کرده است.

صندوق X3 فضای لازم برای حمل هرگونه بار را دارد. فضایی 550 لیتری که می‌توان با خواباندن صندلی‌های ردیف عقب آن را تا 1600 لیتر افزایش داد. شما می‌توانید نحوه چینش صندلی‌ها را نیز به 40:20:40 تغییر دهید تا علاوه بر تأمین فضای لازم برای بار، هر 5 سرنشین نیز در X3 سوار شوند. در صورت سفارش پکیج مخصوص بار شرکت ب­ام­و محفظه‌ها، توری‌ها و کیف‌های مخصوصی را برای تأمین مصارف شما نظیر چوب‌های اسکی و یا اسنوبرد فراهم خواهد کرد.

«دسترسی آسان»

سیستم Comfort Access یا دسترسی آسان به شما این امکان را می‌دهد تا بدون استفاده از کلید خودرو درها باز و پیشرانه را روشن کنید.

فقط کافی است کلید را در جیب شلوار یا کیف خود به همراه داشته باشید و سیستم کدگذاری ایمن آن، وجود خودرو را تشخیص خواهد داد. پس از تشخیص محل خودرو و باز شدن قفل درها، راننده می‌تواند تنها با فشردن کلید Start/Stop پیشرانه را روشن کند.

یکی از ویژگی‌های سیستم دسترسی آسان X3 قابلیت باز شدن هوشمند درها است. در زیر سپر عقب X3 دو سنسور نهفته شده که با تکان دادن پای شما و حضور کلید خودرو، قفل درها را باز خواهد کرد.

«باز کردن صندوق عقب بدون دخالت دست»

اگر از خرید برگشته و یا چمدان و وسایلی در دست دارید که باز کردن محفظه بار را برای شما دشوار می‌کند هیچ جای نگرانی نیست و به لطف سیستم دسترسی آسان و سنسورهای نصب شده بر روی صندوق کافی است پا خود را دو بار در زیر سپر تکان دهید تا در صندوق به صورت خودکار باز شود. طبیعی است که برای استفاده از این قابلیت وجود کلید خودرو در نزدیکی X3 ضروری خواهد بود. در صورت سفارش پکیج پرقدرت M برای X3 این ویژگی را نخواهید داشت.

«قابلیت حمل آسان کاروان و بکسل»

استفاده از طناب بکسل به لطف موتور الکتریکی نصب شده بر روی X3 بسیار راحت است. این قطعه در حالت عادی در دسترس نبوده و زیر سپر مخفی شده است. برای ایمنی بیشتر تکنولوژی پایداری کاروان نیز بر روی آن تعبیه شده تا در شرایط آب و هوایی نامناسب محموله در حال حمل، پایداری خودرو را از بین نبرد.

این سیستم اگر تاب خوردن و حرکت نامتعارف کاروان را تشخیص دهد، سیستم کنترل پایداری خودرو (DSC) را وارد عمل کرده و فاصله محموله از خودرو را مقداری کاهش می‌دهد و پس از به وجود آمدن پایداری وضعیت را مجدداً به حالت عادی بر خواهد گرداند. بیشترین باری که X3 می‌تواند به دنبال خود بکشد 2400 کیلوگرم بوده که به نوع پیشرانه خودرو نیز بستگی دارد.

«بخاری کمکی»

یکی از ویژگی‌های بسیار کاربردی و خلاقانه X3 وجود بخاری دوم است که در زمستان و نقاط سردسیر به کار خواهد آمد. شما می‌توانید از طریق سیستم iDrive و همچنین کنترل از راه دور از این بخاری استفاده کرده و تمامی تنظیمات آن بر روی صفحه نمایش خودرو به نمایش در خواهند آمد.

این تکنولوژی همانند یک شوفاژخانه کوچک عمل کرده و از مخزن سوخت خودرو تغذیه می‌کند. شما می‌توانید با فشرد یک کلید از داخل خانه علاوه بر فضای داخل کابین پیشرانه را برای استارتی بهتر و استهلاک کمتر گرم کنید. اگرچه این سیستم از سوخت خودرو تغذیه می‌کند اما در عمل باعث کاهش مصرف سوخت خودرو شما نیز می‌شود. این سیستم در دمای زیر 15 درجه سانتی‌گراد و یا با دخالت مستقیم راننده فعال می‌شود.