اطلاعات فنی خودروها

 نه خیلی سنگین نه خیلی سبک.

نه خیلی سنگین نه خیلی سبک.

Adaptive Brake Assistant

نویسنده: فناوری اطلاعات/پنجشنبه, 26 آذر,1394/دسته ها: اطلاعات فنی خودروها

رتبه این مطلب:
3/3

سیستم Adaptive Brake Assistant مقدار نیرو ترمز وارده بر چرخ را مواقع اضطراری تنظیم می نماید. به این وسیله ایمنی خودرو BMW شما تثبیت میگردد.
سیستم Adaptive Brake Assistant به عنوان یک عملگر کمکی سیستم Active Cruise Control می باشد. رادار تعبیه شده در جلو خودرو BMW شما به صورت همزمان فاصله تا خودرو جلویی و نیز سرعت آن خودرو را اندازه گیری می نماید.
در صورتی که خودرو جلویی به طور ناگهانی متوقف گردد و یا مانع در رو به رو خودرو تشخیص داده شود. سیستم Adaptive Brake Assistant مقدار فشار ترمزی که باید به عنوان ترمز اضطراری اعمال گردد را محاسبه می نماید. پس از انجام محاسبه به محض فشردن پدال ترمز توسط راننده این نیرو اعمال می گردد. این سیستم همچنین به صورت یک هشدار صوتی و تصویر راننده را از فعال شدن خود آگاه می سازد.
نحوه هشدار متناسب با وضعیت خودرو جلویی متفاوت میباشد به عنوان مثال خودرو جلویی خیلی نزدیک است و یا خودرو جلویی به صورت ناگهانی ترمز گیری نموده است.
به منظور به حداقل رساندن زمان ترمز گیری فشار ترمز به صورت موقت به حدی می باشد که بتواند لنت ها و دیسک های ترمز به صورت کامل متوقف نمایید تا چرخ بدون حرکت گردد. این سیستم می تواند به صورت لحظه ای وقفه ای در سیستم ترمز گیری اعمال کند تا Engine Brake فعال گردد، تا مسافت طی شده برای توقف خودرو به کمترین میزان خود، متناسب با وضعیت اضطراری پیش آمده برسد.

تعداد نمایش ها (1806)/نظرات (0)

تگ ها:

Please login or register to post comments.