اطلاعات فنی خودروها

 سیستمElectronic Damper Control (EDC)

سیستمElectronic Damper Control (EDC)

Electronic Damper Control

نویسنده: فناوری اطلاعات/پنجشنبه, 26 آذر,1394/دسته ها: اطلاعات فنی خودروها

رتبه این مطلب:
3/3

سیستمElectronic Damper Control (EDC) به صورت خودکار و دستی نسبت به تنظیم سیستم تعلیق خودرو اقدام می نماید تا مناسب ترین حالت برای رانندگی راحت به همراه بالاترین سطح ایمنی در BMW را تامین نماید.
این سیستم به منظور مطمئن شدن از کشش تایر و نیز مقابله با حرکات Bodyshell بدون در نظر گرفتن بار موجود درخودرو و نیز وضعیت سطح جاده ای که خودرو بر روی آن در حرکت می باشد اقدام به کاهش نوسانات بار وارده بر هر چرخ می نماید.
سنسور ها به صورت پیوسته در حال بررسی عامل هایی هستند که میتوانند بر رفتار خودرو و نیز راحتی سرنشینان تاثیر گذار باشند به همین خاطر سیستم Damper Control می بایست به صورت دقیق تنظیم گردد.
در کسری از ثانیه این محاسبات توسط ریزپردازنده سیستم EDC انجام گرفته و دستورات لازم به عملگر های کمک فنر ها ارسال میگردد و آنها نیز به کمک شیرهای مغناطیسی به صورت متناوب تنظیم میگردند تا سیستم تعلیق در بهترین وضعیت تنظیم گردد.
به پشتوانه استفاده از سیستم EDC گرایش نوک خودرو به زاویه دار شدن در هنگام ترمز گرفتن حذف شده است، و تاثیر ناهمواری های سطح جاده نیز به حداقل کاهش یافته است.
در مقابل با افزایش راحتی در رانندگی و بهبود مشخصه های غلتش بر روی لاستیک ها سیستم EDC باعث باعث افزایش ثبات وسیله نقیله و ایمنی آن می گردد. با کاهش گرایش نوک خودرو به زاویه دار شدن در هنگام ترمز و بهبود انقباض در لاستیک ها، EDC مسافت طی شده تا توقف خودرو را در ترمزگیری های شدید کاهش می دهد. تنظیم سیستم تعلیق به این معنا میباشد که حتی در ترمز گیری با سیستم ABS شاسی خودرو به طرز صحیح بر روی جاده قرار داشته باشد و تمامی چرخ ها دارای حداکثر سطح تماس با سطح جاده باشند.
کلید سیستم Driving Experience Control به راننده این امکان را می دهد تا از بین برنامه های مختلف تنظیم شده مانند COMFORT, NORMAL, SPORT or SPORT+ برنامه مورد نظر خودر انتخاب نماید و سیستم تعلیق را مطابق خواسته خود تنظیم نمایند.

تعداد نمایش ها (2291)/نظرات (0)

تگ ها:

Please login or register to post comments.