تاریخ درج خبر : 1396/4/31

ورود جدیدترین نسل ب.ام.و سری 5 به ایران توسط پرشیاخودرو.

در حال حاضر پرشیاخودرو سال جدید را با قدرت بیشتری نسبت به سال گذشته آغاز کرده و اولین خودروی جدید آن برای بازار خودرویی کشور، جدیدترین نسل ب ام و سری 5 می باشد. نسل هفتم سری 5 سدان آمده تا موفقیت نسل های پیشین خود را ادامه دهد.

در سال 95 شرکت پرشیاخودرو مدل های مختلفی از خودروهای جدید کمپانی بی ام و را وارد بازار خودرویی کشور کرد. بی ام و 120i پنج درب، 125i پنج درب، 218i اکتیو تورر، 225i اکتیو تورر، 730Li وX1 xDrive25i مدل 2017 محصولات جدید پرشیاخودرو در سال گذشته بودند که بر این اساس باید پرشیاخودرو را فعال ترین شرکت در زمینه عرضه خودروهای رده بالا و مدرن خارجی در ایران دانست. در حال حاضر پرشیاخودرو سال جدید را با قدرت بیشتری نسبت به سال گذشته آغاز کرده و اولین خودروی جدید آن برای بازار خودرویی کشور، جدیدترین نسل ب.ام.و سری 5 می باشد.

پرشیاخودرو از ابتدای سال جاری اقدامات لازم را جهت اخذ مجوز های خودروی 530i مدل 2017 آغاز کرد و در اوایل خرداد ماه شاهد درج مشخصات آن در سامانه ثبت سفارش خودرو کشور بودیم. بدین ترتیب ب.ام.و سری 5 تنها پس از یک وقفه کوتاه مدت دوباره به بازار خودرویی کشور بازگشت تا باز هم شاهد قدرت نمایی آن در کلاس سدان های متوسط مدرن باشیم. حال در آخرین روز خرداد ماه شرکت پرشیاخودرو طی مراسمی با عنوان نشست خبری ب ام و سری 5 جدید با حضور مدیران ارشد این شرکت، عضو جدید سبد محصولات خود را به خبرنگاران حوزه خودرو معرفی کرد. خودرویی که اکنون امکان فروش آن میسر شده و به زودی باید شاهد ورود آن به بازار خودرویی کشور باشیم.

ب.ام.و سری 5 از سال 1972 توسط کمپانی ب.ام.و تولید می گردد که از این حیث با 45 سال قدمت رکوردار بیشترین سال تولید در میان محصولات این کمپانی آلمانی است. تا کنون 6 نسل گذشته ب.ام.و سری 5 وارد کشور شده و اکنون شاهد ورود نسل هفتم این سدان متوسط باواریایی هستیم. خودرویی که اواخر سال گذشته میلادی به عنوان محصول 2017 به بازار های جهانی معرفی شد. هم زمان با رونمایی اصلی این خودرو، پرشیاخودرو اقدامات اولیه برای واردات آن را آغاز نموده و در حال حاضر این شرکت عرضه مدل 530i از نسل جدید سری 5 را در ایران آغاز کرده است.

فروش BMW 530i 2017 که با کد G30 شناخته می شود، با گارانتی اصلی 5 ساله یا 150 هزار کیلومتری به همراه 2 سال ارائه خدمات رایگان استارت خورده و می توان این خودروی مدرن اروپایی را مطالق با استاندارد های جهانی خریداری نمود. این خودرو فعلا در 2 نسخه Sport Line و M Sport Package و همچنین از نظر آپشن در 3 تیپ Premier، Frontier و Superior قابل خریداری بوده که گفته می شود در بازه قیمتی 500 تا 560 میلیون تومان قرار می گیرد.

ب.ام.و سری 5 جدید را باید شاهکار طراحی دانست. این خودروی جدید باواریایی در سال جاری میلادی موفق به دریافت نشان طلایی iF Design Award (معتبرترین جایزه طراحی کشور آلمان) شد تا مهر تاییدی باشد بر طراحی بی نظیر این سدان متوسط مدرن. این سدان جدید باواریایی با وجود ابعاد بزرگ تر و امکانات رفاهی، ایمنی و بازده پیشرانه بیشتر نسبت به نسل قبل سبک تر شده که نشان از تکنولوژی بالای به کار رفته در آن می باشد.

530i از یک پیشرانه بنزین سوز 4 سیلندر 2 لیتری توربوشارژر سود می برد که با بهینه سازی های انجام شده اکنون توان تولید 252 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن متر گشتاور را دارد. این خودروی 1.7 تنی در تنها 6.2 ثانیه زمان نیاز دارد تا از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. 530i با وجود شتاب و بازده بالای پیشرانه، یک خودروی کاملا کم مصرف بوده و تنها 5.5 تا 5.9 لیتر بنزین در هر صد کیلومتر به صورت ترکیبی می سوزاند. این در حالتی است که اگر در مسیر های خارج از شهر با 530i 2017 رانندگی کنید در بهترین حالت مصرف سوخت آن تا 4.7 لیتر در هر صد کیلومتر نیز کاهش می باید که در نوع خود بی نظیر بوده و مصرف سوختی در رده هاچ بک های خیلی کوچک دارد!

 

پرشیاخودرو - بی ام و سری 5

 

پرشیاخودرو - بی ام و سری 5

 

پرشیاخودرو - بی ام و سری 5

 

پرشیاخودرو - بی ام و سری 5

 

پرشیاخودرو - بی ام و سری 5

 

پرشیاخودرو - بی ام و سری 5

 

پرشیاخودرو - بی ام و سری 5