تاریخ درج خبر : 1401/10/17

خودروی مفهومی BMW i Vision Dee معرفی شد.

گروه BMW در نمایشگاه Consumer Electronics (CES) 2023 در لاس وگاس، دیدگاه خود را از تجربه دیجیتالی آینده، هم در داخل و هم در خارج از خودرو به اشتراک می‌گذارد.

BMW iVision Dee سدان سایز متوسط آینده‌نگر با زبان طراحی جدید و کاهش یافته است. نام "دی" مخفف "تجربه احساسی دیجیتال" است - و این دقیقا هدف آن است: ایجاد پیوند قوی‌تر بین مردم و خودرو‌هایشان در آینده. عملکردهای دیجیتالی آینده بسیار فراتر از سطح کنترل صوتی و سیستم‌های کمک راننده خواهد بود که امروزه با آن آشنا هستیم.

 

خودروی مفهومی BMW i Vision Dee معرفی شد

هد آپ دیسپلی ب‌ام‌و در تمام عرض شیشه جلو امتداد می‌یابد و نمایی از نسل بعدی خودرو را ارائه می‌دهد. از سال 2025 به بعد، این نوآوری در مدل‌های NEUE KLASSE در دسترس خواهد بود. گروه BMW همچنین استفاده از فناوری تغییر رنگ را اصلاح کرده است. BMW i Vision Dee با رونمایی از BMW iX Flow Featuring E Ink با قابلیت تغییر از سیاه به سفید، در آخرین نمایشگاه CES، اکنون می‌تواند نمای بیرونی خود را در حداکثر 32 رنگ طراحی کند.

 

خودروی مفهومی BMW i Vision Dee معرفی شد

 

BMW i Vision Dee

با BMW i Vision Dee، ما آنچه را که سخت‌افزار و نرم‌افزار یکپارچه می‌شوند، به نمایش می‌گذاریم. به این ترتیب می‌توانیم از تمام پتانسیل دیجیتالی‌سازی برای تبدیل خودرو به یک همراه هوشمند استفاده کنیم. الیور زیپس، رئیس هیات مدیره BMW AG گفت: «این آینده سازندگان خودرو و همچنین ب‌ام‌و است: ترکیب تجربه مجازی با لذت واقعی رانندگی. در عین حال، BMW i Vision Dee گام دیگری در مسیر NEUE KLASSE است. با این دیدگاه، ما به آینده‌ای دور نگاه می‌کنیم و بر اهمیت فوق‌العاده دیجیتالی‌سازی برای نسل‌های محصول آینده‌مان تاکید می‌کنیم.»

 

خودروی مفهومی BMW i Vision Dee معرفی شد

 

قابلیت‌های BMW i Vision Dee

BMW i Vision Dee با قابلیت‌های هوشمند و تقریبا انسانی خود، رانندگان را نه تنها در موقعیت‌های واقعی در جاده، بلکه در محیط دیجیتالی آن‌ها همراهی می‌کند. یک BMW با عملکرد دیجیتال منحصر به فرد خود زندگی می‌کند. فرانک وبر، عضو هیات مدیره BMW AG که مسئول توسعه است، گفت: BMW i Vision Dee درباره ادغام کامل تجربیات مجازی و فیزیکی است. "هرکسی که در ادغام دنیای دیجیتال روزمره مشتری در خودرو در تمام سطوح برتری داشته باشد، در تسلط بر آینده خودرو موفق خواهد شد."

 

خودروی مفهومی BMW i Vision Dee معرفی شد

 

ورود به دنیای مجازی در 5 مرحله

اسلایدر واقعیت ترکیبی BMW، همراه با صفحه نمایش پیشرفته هدآپ دیسپلی، نکات برجسته دیجیتالی و کنترل عملیات مرکزی BMW i Vision Dee. با استفاده از فناوری حسگر که از پانل ابزار استفاده می‌کند، رانندگان می‌توانند خودشان تصمیم بگیرند که چه مقدار محتوای دیجیتالی را می‌خواهند روی صفحه نمایش پیشرفته هدآپ ببینند.

 

خودروی مفهومی BMW i Vision Dee معرفی شد

انتخاب پنج مرحله ای شامل آنالوگ، اطلاعات رانندگی، محتوای سیستم ارتباطی، طرح ریزی واقعیت افزوده و ورود به دنیای مجازی است. به موازات آن، می‌توان از پنجره‌های کم نور نیز برای محو شدن تدریجی واقعیت استفاده کرد. واقعیت ترکیبی را می‌توان در BMW i Vision Dee به روشی فراگیر تجربه کرد که حواس مختلف را بدون نیاز به ابزار اضافی درگیر می‌کند و بعد جدیدی از لذت رانندگی را برای کاربر ایجاد می‌کند.

 

خودروی مفهومی BMW i Vision Dee معرفی شد

 

نمایشگر هدآپ پیشرفته از سال 2025

گروه BMW به‌عنوان پیشگام در هدآپ دیسپلی در بخش خودرو شناخته می‌شود و طی دو دهه گذشته به‌طور سیستماتیک این فناوری را اصلاح کرده است. در BMW i Vision Dee، طرح‌ریزی در عرض شیشه جلو اجازه می‌دهد تا اطلاعات در بزرگ‌ترین سطح ممکن نمایش داده شود - که تنها در صورت فعال شدن به عنوان یک صفحه قابل تشخیص است.

 

خودروی مفهومی BMW i Vision Dee معرفی شد

 

به این ترتیب، گروه BMW پتانسیل عظیم فناوری پروجکشن را نشان می‌دهد و BMW i Vision Dee نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از یک صفحه نمایش مقاوم در آینده برای نمایش و مفهوم عملیاتی استفاده کرد. نسخه استاندارد تولیدی هدآپ دیسپلی که در تمام عرض شیشه جلو امتداد دارد، از سال 2025 به بعد در مدل‌های NEUE KLASSE استفاده خواهد شد.

 

سناریوی خوش آمدگویی با آیکونهای صوتی و فیزیکی

تجربه دیجیتال از قبل در خارج از خودرو شروع می‌شود، با یک سناریوی استقبال شخصی که عناصر گرافیکی، نور و جلوه‌های صوتی را ترکیب می‌کند. زبان طبیعی به‌عنوان ساده‌ترین و مشهود‌ترین شکل تعامل عمل می‌کند و درک کاملی را بین انسان‌ها و وسایل نقلیه‌شان ممکن می‌سازد. چراغ‌های جلو و جلوپنجره BMW All-Pack نیز یک نماد فیژیتال (ترکیب فیزیکی و دیجیتال) را بر روی یک سطح یکنواخت تشکیل می‌دهند که به خودرو اجازه می‌دهد حالات چهره متفاوتی ایجاد کند.

 

خودروی مفهومی BMW i Vision Dee معرفی شد

 

این بدان معنی است که BMW i Vision Dee می‌تواند با مردم صحبت کند در حالی که به صورت بصری احساساتی مانند شادی، شگفتی یا تایید را بیان می‌کند. این خودرو همچنین می تواند تصویری از آواتار راننده را بر روی شیشه جانبی نمایش دهد تا سناریوی خوش آمدگویی را شخصی‌سازی کند.

 

اولین نمایش جهانی برای فناوری جوهر تمام رنگی E Ink

پس از معرفی تماشایی BMW iX Flow Featuring E Ink در نمایشگاه CES 2022، گروه ب‌ام‌و اکنون نسخه تمام رنگی فناوری E Ink را در BMW i Vision Dee به عنوان پوسته بیرونی خودرو برای اولین بار رونمایی می کند. ب‌ام‌و i Vision Dee به‌جای جابجایی ساده بین سیاه و سفید، اکنون دارای نمای بیرونی چند رنگ، کاملا متغیر و شخصی‌سازی‌ شده است. برای ایجاد این نمایشگر رنگی جادویی، یک فیلم کاغذ الکترونیکی از شریک تجاری گروه BMW E Ink روی بدنه اعمال می‌شود که حداکثر 32 رنگ قابل نمایش را به وجود می‌آورد.

 

خودروی مفهومی BMW i Vision Dee معرفی شد

 

سطح بدنه BMW i Vision Dee به 240 قسمت Ink E تقسیم می‌شود که هر کدام به صورت جداگانه کنترل می‌شوند. این اجازه می‌دهد تا تنوع تقریبا بی نهایتی از الگوها در عرض چند ثانیه تولید و اصلاح شوند. فرآیند برش لیزری مورد استفاده برای برش فیلم‌ها و طراحی کنترل الکترونیکی با مشارکت E Ink توسعه یافته است. تطبیق این فناوری برای سطوح منحنی و انیمیشن‌های برنامه‌نویسی که توسط مهندسان داخلی BMW Group توسعه داده شده است، امکان سفارشی‌سازی را فراهم می‌کند که در سراسر بخش خودرو در سراسر جهان منحصر به فرد است.

 

خودروی مفهومی BMW i Vision Dee معرفی شد

 

طراحی کاهنده - داخل و خارج

طراحی BMW i Vision Dee عمدا برای تمرکز بر تجربه دیجیتال و DNA برند ب‌ام‌و کوچک شده است. نمای بیرونی با طراحی کلاسیک سدان جعبه‌ای که هسته اصلی برند ب‌ام‌و را تشکیل می‌دهد، تعریف شده است. عناصر طراحی سنتی، مانند جلوپنجره کلیوی، چراغ‌های جلوی دایره‌ای دوقلو و انحنای هافمایستر، با نمادهای فیژیتال (فیزیکی-دیجیتال) جایگزین عناصر آنالوگ شده‌اند. این به BMW i Vision Dee شخصیت دیجیتالی و در عین حال انسانی خودش را می‌دهد.

 

خودروی مفهومی BMW i Vision Dee معرفی شد

 

در داخل، دیجیتالی شدن با کاهش استفاده از مواد، کنترل‌های عملیاتی و نمایشگر همراه است تا اطمینان حاصل شود که چیزی بیشتر از تجربه دیجیتال و حس جدید لذت رانندگی کم نمی‌کند. طراحی غیر متعارف فرمان، با پره‌های عمودی مرکزی، نقاط تماسی را ایجاد می‌کند که با نزدیک شدن یا لمس کردن، زنده می‌شوند و می‌توان با یک حرکت انگشت شست آن را فعال کرد. این نقاط لمسی فیزیکی، انتخاب محتوای نمایش داده شده روی شیشه جلو را کنترل می‌کنند و به همراه نمایشگر هدآپ، از اصل "دست روی چرخ، چشم در جاده" پشتیبانی می‌کنند.

 

خودروی مفهومی BMW i Vision Dee معرفی شد

 

با BMW i Vision Dee، نشان می‌دهیم که چگونه خودرو می‌تواند به‌طور یکپارچه در زندگی دیجیتال شما ادغام شود و به یک همراه قابل اعتماد تبدیل شود. آدریان ون هویدونک، رئیس گروه طراحی ب‌ام‌و گفت: «خودرو به خودی خود تبدیل به پورتال شما برای ورود به دنیای دیجیتال می‌شود. با استفاده صحیح، فناوری تجربیات ارزشمندی ایجاد می‌کند، شما را به راننده بهتری تبدیل می‌کند و به سادگی افراد و خودرو‌ها را به هم نزدیک می‌کند.»

 

خودروی مفهومی BMW i Vision Dee معرفی شد

 

نقطه عطف دیگری در مسیر NEUE KLASSE

آینده گروه BMW الکتریکی، دایره‌ای و دیجیتالی است. BMW i Vision Dee نمایانگر جنبه دیجیتالی این سه المان است و نقطه عطف دیگری در راه نسل بعدی این خودرو خواهد بود. در سراسر سال 2023، گروه BMW نماهایی از مفهوم انقلابی خودرو NEUE KLASSE ارائه خواهد کرد.

 

خودروی مفهومی BMW i Vision Dee معرفی شد

منبع

 

مشاوره خرید خودرو

جهت دریافت مشاوره تخصصی خرید و دریافت لیست قیمت خودرو فرم زیر را پر نمایید

فرم خرید خودرو بی ام و