طراحی.

طراحی.

کوپه، شاسی بلند یا اسپرت؟

پس از حضور موفقیت آمیز BMW X6 به عنوان اولین شاسی بلند اسپرت جهان، این کمپانی باواریایی اکنون BMW X4 را به عنوان دومین شاسی بلند اسپرت به سبد محصولات خود افزوده است. X4 در کلاس شاسی بلند های جمع و جور اسپرت قرار می گیرد که باید آن را در کلاس خود اولین دانست. طراحی بدنه X4 ترکیبی از یک شاسی بلند و یک کوپه اسپرت بوده و هنر طراحان کمپانی BMW در قرار دادن این دو ویژگی متضاد در کنار هم کاملا ستودنی است. X4 با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که دارد تجربه ای کاملا متفاوت از نهایت لذت رانندگی را برای سرنشینان به ارمغان می آورد.

 

اسپرت اما جادار.

با وجود این که BMW X4 دارای ویژگی های اسپرت می باشد، اما همچنان می توان به عنوان یک شاسی بلند جادار بر روی آن حساب کرد. سقف این شاسی بلند آلمانی به صورت شیب دار و اسپرت طراحی شده اما درون کابین آن فضای کافی برای سرنشینان موجود می باشد. همچنین X4 از صندوق بار بزرگ با حجم 500 لیتر نیز بهره می برد که پاسخگوی نیاز سرنشینان است. البته فضای صندوق بار این خودرو به لطف صندلی های عقب تاشو، قابل ارتقا بوده و می توان با خواباندن صندلی های ردیف عقب، فضای بار آن را تا 1400 لیتر افزایش داد.

 

کنترل لمسی iDrive.

کمپانی BMW در حال حاضر خودروهای خود را با سیستم iDrive به بازار های جهانی عرضه می نماید که باعث سهولت استفاده از قابلیت ها و امکانات خودرو برای راننده می شود. این سیستم که به وسیله یک ماوس در کنسول مرکزی قابل استفاده می باشد که در دسترس راننده است. این ماوس در BMW X4 با قابلیت جدیدی همراه بوده که دستورات راننده را به صورت لمسی دریافت می کند. نحوه کار این ماوس لمسی به گونه ای است که راننده تنها با نوشتن یک حرف انگلیسی، تمام امکاناتی که با آن حرف انگلیسی آغاز می شود را بر روی صفحه نمایشگر خودرو مشاهده می نماید.