محدودیت کمتر. کارایی بیشتر.

.The BMW X1

محدودیت کمتر. کارایی بیشتر.

.The BMW X1

مدل

BMW X1

کد شناسایی

F48

کلاس بندی

شاسی بلند کوچک خانوادگی

عبور از مرز جاده ها.

قدمت و تاریخچه ساخت خودروهای شاسی بلند در کمپانی BMW به حدود 2 دهه پیش باز می گردد. کمپانی BMW برای اولین بار پروژه ساخت خودروهای شاسی بلند را در دهه 1990 میلادی آغاز و اولین شاسی بلند خود را با نام X5 در سال 1999 تولید کرد. استقبال بی نظیر از X5، باعث شد تا BMW به فکر توسعه سری X خود باشد و در نتیجه مدل X3 در سال 2003 به سبد محصولات این کمپانی افزوده شد. 5 سال بعد BMW با تولید مدل X6، سبک طراحی جدیدی را در دنیای خودرو به نمایش گذاشت. طراحی منحصر به فرد X6 بیشتر شبیه خودروهای چند دهه آینده بود که آن را تبدیل به اولین شاسی بلند اسپرت جهان کرد. پس از آن خودروهای X1 و X4 به ترتیب در سال های 2009 و 2014 معرفی شدند، تا تنوع شاسی بلند های باواریایی در بازار های جهانی بیش از پیش افزایش یابد.

طراحی.

طراحی.

در نسل جدید BMW X1 شاهد تعریفی جدید از جذابیت توسط طراحان BMW هستیم. در طراحی این شاسی بلند جدید، خطوط نرم بیشتر از خطوط تیز مورد استفاده قرار گرفته که عمده تفاوت این نسل نسبت به نسل قبل می باشد. قرار دادن استادانه خطوط بر روی بدنه X1، این شاسی بلند را تبدیل به خودرویی با بدنه عضلانی و ظاهری جذاب کرده است. با وجود نوآوری در طراحی این خودروی جدید، همچنان شاهد پای بندی طراحان به اصالت طراحی BMW هستیم که در بخش های مختلف خودرو همچون جلوپنجره، چراغ ها، لچکی عقب و ... می توان آن را مشاهده کرد. درون کابین X1 نیز با حفظ اصالت، به روز رسانی شده تا هویت و نوآوری خود را به سرنشینان خود نیز القا کند.
قابلیت ها و ویژگی ها.

قابلیت ها و ویژگی ها.

X1 جدید از سیستم فرمان برقی (EPS) بهره می برد که به صورت هوشمند بهترین کارایی را در اختیار راننده قرار می دهد. این سیستم مجهز به یک موتور الکتریکی است که در مواقع مورد نیاز به صورت هوشمند فعال می شود. از این رو هنگام رانندگی با X1 جدید در مسیر مستقیم که فرمان یک زاویه ثابت دارد، مصرف انرژی در آن به صفر می رسد. همچنین سیستم Servotroni، یک سیستم کمکی برای فرمان بوده که با توجه به سرعت خودرو، نیروی مورد نیاز برای چرخاندن غربیلک فرمان را تنظیم می کند تا نیروی کمتری اتلاف شود. با وجود این ویژگی جدید و کارآمد، در زمان پارک کردن خودرو، دور زدن و مواردی از این دست که سرعت خودرو کم می باشد، نیروی کمتری برای چرخاندن غربیلک فرمان لازم بوده و با سهولت امکان پذیر است. در مقابل، هنگامی که خودرو در حال پیمایش مسیر مستقیم بوده و سرعت آن زیاد می باشد، فرمان به صورت هوشمند تغییر وضعیت داده و چرخاندن آن به نیروی بیشتری نیاز دارد تا ایمنی را برای سرنشینان خودرو به ارمغان آورد.

X1؛ خودرویی برای عصر مدرن.

BMW X1 خودرویی با ابعاد کوچک بوده که در عین حال از فضای مناسب برخوردار است. این شاسی بلند مدرن آلمانی قابلیت رانندگی در شـهر و بیرون شهر را دارد. X1 در حال حاضر یکی از دو محصول جدید BMW به حساب می آید که درسال 2016 وارد بازار جهانی شد. تمام اجزای این خودروی آلمانی به جدید ترین تکنولوژی کمپانی BMW مجهز شده تا مدرن ترین امکانات و قابلیت ها را در اختیار سرنشینان خود قرار دهد. X1 در کنار قابلیت های پیشرفته خود، از طراحی زیبا در کابین و ظاهر نیز برخوردار بوده که در مجموع نهایت لذت رانندگی را فراهم می کند.

 

 

زمان کشف ناشناخته ها.
BMW X1 جدید ساخته شد تا با آن یک رانندگی متفاوتی را تجربه کنید. این شاسی بلند کوچک پریمیوم با ابعاد جمع و جور خود رانندگی در شهر را آسان و لذت بخش می کند. وقتی وارد فضای داخل کابین آن شوید خواهید دید که بر خلاف ابعاد کوچکی که در ظاهر دارد، از فضای مناسبی برای سرنشینان و قسمت بار (که با خواباندن صندلی ها بیشتر نیز می شود) بهره می برد که می توان با آن یک مسافرت به یاد ماندنی خارج از شهر را نیز تجربه کرد.سیستم xDrive یا همان چهار چرخ متحرک X1 به شما کمک می کند تا یک ماجراجویی لذت بخشی را برای کشف ناشناخته ها تجربه کنید. امروزه دیگر تنها قابلیت های فنی خوب برای یک رانندگی لذت بخش، کافی نبوده و در کنار آن وجود امکانات کاربردی و رفاهی نیز نقش مهمی دارد. از این رو سیستم BMW ConnectedDrive که در نسل جدید X1 پیشرفته تر از قبل شده اکنون با کاربرد بیشتر و عملکرد بهتر نسبت به قبل همراه خوبی در سفر با این خودرو خواهد بود.